Інь і Ян
 

Що таке інь і ян?

 

Древньокитайські філософи вважали, що все в світі складається з двох протилежних начал, Інь і Ян. Стародавні японці сприйняли філософію і науку з Китаю, однак на своїй землі надали їм неповторний, істинно японський характер. Наступним кроком - вже в наш час - було узгодження традиційних знань народів Далекого Сходу з досягненнями західної цивілізації. На цьому шляху треба переосмислити накопичені наукою знання в ключі давнього вчення про світ як про єдність і боротьбу двох протилежних начал - інь і ян.

 

 

 

Основою давньої мудрості Китаю і Японії була концепція, згідно з якою кожна річ, ситуація, почуття і т.д. двозначним, володіють двома полюсами і мають свою протилежність: день - ніч, війна - мир, чоловік - жінка ...
ИНЬ - це Жіноче начало. Розширення, зовнішнє, що сходить, простір, солодке, фіолетовий, легкий, електрон, вода, кисень, рослини (особливо салати), симпатична нервова система. Занадто багато інь веде до мерзлякуватість і страхів, особливо бути на людях, до мазохізму.
ЯН - це Чоловіче начало. Стиснення, внутрішнє, що сходить, час, солоне, червоний, важкий, вогонь, протон, водень, вуглець, тварини (особливо хижі), парасимпатична нервова система. Занадто багато ян веде до агресивності, аж до жорстокості, садизму.
Ці поняття є основою філософії фен-шуй. У китайській філософії інь і ян - це дві космічні сили, які протиставляються один одному, постійно трансформуються одна в іншу, створюючи саме життя. Фен-шуй активно користується цими поняттями, прагне підтримати баланс інь і ян в кожному будинку, в кожній місцевості.
Інь - це темрява, тиша, нерухомість, плавні лінії, вогкість і холод, незмінний порядок. У кожному будинку є елементи, що належать інь, наприклад, м'які меблі, подушки, вбудовані шафи, килими, а також затхле повітря і неприємний запах. Ян - це світло, гучний звук, рух, прямі лінії, тепло і сухість, приємний аромат. До ян відноситься висока, легко пересувається меблі, вертикальний малюнок шпалер або гардин, яскраве освітлення.
Щоб відчувати себе спокійно, комфортно, безпечно в тому чи іншому приміщенні, наприклад, у власній квартирі, необхідно підтримувати в ній баланс інь і ян. Невелике зміщення в одну зі сторін допускається, проте присутність іншого має бути відчутним, достатнім.
Всі ви напевно не раз бачили символ "інь-ян», символ творчої єдності протилежностей у Всесвіті. Його зображують у вигляді кола, образу нескінченності, розділеного хвилястою лінією на дві половини - темну і світлу. Симетрично розташовані всередині кола дві точки - світла на темному фоні і темна на світлому - говорили про те, що кожна з двох великих сил Всесвіту несе в собі зародок протилежної початку. Спочатку інь і ян означали відповідно тіньовий і сонячний схили гори.
Темне і світле поля, що позначають відповідно інь і ян, симетричні, але ця симетрія не статична. Вона передбачає постійний рух по колу - коли одне з двох начал досягає свого піку, воно вже готове відступити: "Ян, досягнувши піку свого розвитку, відступає перед обличчям інь. Інь, досягнувши піку свого розвитку, відступає перед обличчям ян »(Лао-цзи).
У старовинних китайських книгах нерідко зустрічається це символічне зображення, але не в формі чорно-білих ком, вписаних у коло, а у вигляді сплітаються білого тигра і зеленого дракона. Тигр символізує інь, Захід, жіноче начало, а дракон - ян, Схід, чоловіче начало. Самих тварин людина не бачить, але йому доступно побачити їх матеріальне втілення в обрисах, формі гір та інших височин. Стародавні вважали, що будувати будинок потрібно в тому місці, де відбулося з'єднання цих тварин, оскільки при цьому народжується життєдайна енергія ци.

 

Джерело: http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-5295/Создан 13 авг 2012 
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!